KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16937070

nr 1693 7070

Carl Gunne

(1893-1979), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 62x83 cm

Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 14 april 2025
kl 20:34:25

Carl Gunne

Läs mer om Carl Gunne